Play.titanmc.gg
OnlineTITANMC - Classic Prison | [1.16.x - 1.21.x]
SEASON 3 IS NOW LIVE
Spelare online
94 / 1 000
Snitt (7 dagar)
105
Upptid (30 dagar)
100 %
Spelarrekord
118
Spelarhistorik
Play.titanmc.gg hade i snitt 106 spelare de senaste 12 timmarna, med en topp på 118 spelare kl. 23:00 och ett lägsta värde på 93.
Bästa dagarna att spela
Genomsnittligt antal spelare online per veckodag de senaste 30 dagarna.
- måndag
- 0
- tisdag
- 0
- onsdag
- 0
- torsdag
- 118
- fredag
- 104
- lördag
- 0
- söndag
- 0
Serverinformation
- Java-IP
- Bedrock-IP
- port 19132
- Status
- Online · kontrollerad för 12 minuter sedan
- Plats
- #95 av 551
- Upptid (30 dagar)
- 100 %
- Spelarrekord
- 118 spelare · 22 oktober 2026
- Version
- 1.13–1.21
- Mjukvara
- Velocity
- Språk
- engelska
- Listad sedan
- 19 oktober 2026
Om Play.titanmc.gg
With 119 players online at our last check, TitanMC is one of the busier Prison servers in this part of the list. It describes itself as Classic Prison and is currently in its third season, which means a fresh start where everyone climbs the mines from the bottom again. The format follows the traditional route of mining, selling blocks and ranking up to reach better mines and gear. Clients from 1.16 to 1.21 are named in the message, and the proxy accepts versions from 1.13 to 1.21. There are 1,000 slots in total. Joining near the start of a season is the best moment, since progress is reset for everyone at once.
- Sett till spelare online ligger Play.titanmc.gg just nu på plats 24:e av 59 servrar online i kategorin PvP och Factions.
- Det genomsnittliga antalet spelare online de senaste 30 dagarna är 105 — klart fler än en typisk server i den här kategorin (median: 64).
- Flest spelare brukar vara här runt 23:00, minst runt 05:00.
Recensioner (0)
Inga recensioner än. Har du spelat här? Berätta för andra hur det är.
Skriv en recension
Frågor om Play.titanmc.gg
Kan jag ansluta till Play.titanmc.gg utan premiumkonto?
Nej. Play.titanmc.gg är en premiumserver: du behöver ett äkta Minecraft-konto (Microsoft) för att spela.
Vad är IP-adressen till Play.titanmc.gg?
Serveradressen är play.titanmc.gg. Lägg till den i Minecraft under Flerspelarläge → Lägg till server.
Kan jag ansluta till Play.titanmc.gg från mobil eller konsol?
Ja. Servern tar emot Minecraft Bedrock-spelare, så du kan ansluta från mobil, surfplatta, konsol eller Windows via play.titanmc.gg och port 19132.
Vilken Minecraft-version använder Play.titanmc.gg?
Play.titanmc.gg tar emot Minecraft 1.13–1.21.
Serverbanner
Äger du Play.titanmc.gg? Lägg den här livebannern på din webbplats, ditt forum eller din Discord — den visar aktuell status och spelarantal.
Server-ID för Röst-API: — så belönar du röstare i spelet