Steadfastsmp.com
Online✦ SteadfastSMP.com ✦ ᴄʜᴀᴏs ᴄᴜʙᴇs ᴀʀᴇ ʜᴇʀᴇ!
ɴᴏ ʀᴇsᴇᴛ │ 72-ʜᴏᴜʀ ᴅᴇᴀᴛʜ ᴄʜᴇsᴛs │ ᴄʟᴇᴀɴ ᴄʜᴀᴛ
Spelare online
14 / 1 000
Snitt (7 dagar)
14
Upptid (30 dagar)
100 %
Spelarrekord
19
Spelarhistorik
Steadfastsmp.com hade i snitt 13 spelare de senaste 12 timmarna, med en topp på 15 spelare kl. 01:00 och ett lägsta värde på 9.
Bästa dagarna att spela
Genomsnittligt antal spelare online per veckodag de senaste 30 dagarna.
- måndag
- 0
- tisdag
- 0
- onsdag
- 0
- torsdag
- 9
- fredag
- 14
- lördag
- 0
- söndag
- 0
Serverinformation
- Java-IP
- Bedrock-IP
- port 19132
- Status
- Online · kontrollerad för 19 minuter sedan
- Plats
- #324 av 550
- Upptid (30 dagar)
- 100 %
- Spelarrekord
- 19 spelare · 23 oktober 2026
- Version
- 1.7–26.2
- Mjukvara
- Velocity
- Språk
- engelska
- Listad sedan
- 19 oktober 2026
Om Steadfastsmp.com
Death chests that last 72 hours set SteadfastSMP apart from many survival servers, giving players three days to recover their items after dying. The world has no reset, so builds and progress stay permanently, and the message of the day also highlights a clean chat and a feature called chaos cubes. Together these point to an SMP aimed at players who want a long-lasting world with a forgiving approach to deaths. At our last check 13 players were online, with a configured limit of 1,000 slots, and Java clients from 1.7 to 26.2 are accepted. If you die far from home, the 72-hour window leaves enough time to plan a safe trip back for your gear.
- Sett till spelare online ligger Steadfastsmp.com just nu på plats 169:e av 300 servrar online i kategorin Survival.
- Det genomsnittliga antalet spelare online de senaste 30 dagarna är 13 — färre än en typisk server i den här kategorin (median: 20).
- Flest spelare brukar vara här runt 01:00, minst runt 23:00.
Recensioner (0)
Inga recensioner än. Har du spelat här? Berätta för andra hur det är.
Skriv en recension
Frågor om Steadfastsmp.com
Kan jag ansluta till Steadfastsmp.com utan premiumkonto?
Nej. Steadfastsmp.com är en premiumserver: du behöver ett äkta Minecraft-konto (Microsoft) för att spela.
Vad är IP-adressen till Steadfastsmp.com?
Serveradressen är steadfastsmp.com. Lägg till den i Minecraft under Flerspelarläge → Lägg till server.
Kan jag ansluta till Steadfastsmp.com från mobil eller konsol?
Ja. Servern tar emot Minecraft Bedrock-spelare, så du kan ansluta från mobil, surfplatta, konsol eller Windows via steadfastsmp.com och port 19132.
Vilken Minecraft-version använder Steadfastsmp.com?
Steadfastsmp.com tar emot Minecraft 1.7–26.2.
Serverbanner
Äger du Steadfastsmp.com? Lägg den här livebannern på din webbplats, ditt forum eller din Discord — den visar aktuell status och spelarantal.
Server-ID för Röst-API: — så belönar du röstare i spelet